Sterilizatori | Kikka boo

po strani
Filtriraj
Resetujte filtere
Brend
Prikažite više
Kolekcije
Prikažite više
Cena
kikka-boo
1 proizvoda
Pročitajte

Sterilizatori

I dok su nekada naše bake i mame cucle, bočice, kašičice, tanjiriće i sav ostali pribor za bebe sterilisale kuvanjem u ključaloj vodi, mi danas imamo sofisticirane aparate koji sterilišu laže i posuđe za bebu na određenim temperaturama i pod određenim uslovima.

Sterilizatori se u odnosu na način sterilizacije mogu podeliti u dve grupe. Na električne sterilizatore i sterilizatore za mikrotalasnu. I jedne i druge modele najpoznatijih svetskih proizvođača možete pronaći u Dexy Co kids prodavnicama. Sa ponudom svih vrsta sterilizatora možete se upoznati i preko sajta dexy.co.rs. Dovoljno je da odaberete sterilizator koji želite da kupite, stavite ga u korpu, ostavite svoje podatke koji se tiču same dostave i sačekate u toplini svog doma da vam sterilizator stigne na željenu adresu.

Sterilizator može biti i sjajan poklon budućim roditeljima. Ovakvim poklonom obezbediće te im jedan od uređaja koji će im biti neophodan kada stigne beba.

Čuvari bebinog zdravlja

Pedijatri i stručnjaci za dečiju ishranu savetuju roditeljima da sterilizator obavezno obezbede i pre bebinog rođenja. Po rođenju bebin imuni sistem je veoma osetljiv na uticaje iz spoljašnje sredine. Sterilizacija cucli, flašica, pumpica, veštačkih bradavica, glodalica i svih ostalih predmeta koji dolaze u kontakt sa bebom trebali bi da prolaze proces u aparatima za sterilizaciju bar do nekog šestog meseca bebinog života. Na svakom proizvodu za bebe koji potencijalno treba da se steriliše obavezno potražite znak ili komentar proizvođača koji dozvoljava ili  zabranjuje ovaj proces.

Proizvođači sterilizatora garantuju da je posle procesa, bilo da se radi o električnim ili sterilizatorima koji su konstruisani za mikrotalasnu, 99.9% bakterija i ostalih mikroorganizama biva uništeno. Kada se proces sterilizacije završi i ukoliko ne otvarate zaštitni poklopac sterilizatora te ne vadite posuđe, ono može ostati u sterilnom stanju i do 24 sata. Ova mogućnost sterilizatora je pogodna kako za korišćenje u kući tako i za korišćenje na putovanjima.

Električni sterilizatori

I jedna i druga vrsta sterilizatora za svoj rad koristi električnu energiju. Električni sterilizatori su specifičniji po tome što aparat direktno uključujete u struju, odnosno grejač biva direktno izložen vodi. Ova vrsta sterilizatora za bebino posuđe ima ugrađene grejače koji imaju ulog da zagrevanjem vodu pretvore u vodenu paru koja dalje vrši sterilizaciju suđa, cucli na visokim temperaturama. Električni sterilizatori se sa određenim minimalnim razlikama u zavisnosti od modela, koriste na sledeći način. U zavisnosti od kapaciteta proizvođač je propisao kolika je minimalna a kolika maksimalna količina vode mora da se uspe u sterilizator kako bi pravilno funkcionisao. Zatim se u delove sterilizatora određene za posuđe postave flašice, cucle, laže, glodalice. Vodite računa da ne prenatrpavate sterilizator posuđem. Bolje je dobro raspodeliti predmeti i uključiti ga dva ili više puta. Veoma je važno da sve bude raspoređeno sa određenim razmakom kako bi para dospela do svakog dela posuđa, laže, cucle i ostalog. Uključite ga u struju. Kada završi sa sterilizacijom uređaj će se automatski prekinuti sterilizaciju i isključiti. Radi bezbednosti bilo bi dobro da sterilizatore ukoliko za to postoje uslovi posle završenog postupka isključite iz struje. Sterilizator nikada ne otvarate odmah nakon završenog postupka. Sačekajte par minuta da se posuđe ohladi. Kada ga otvorite i iz njega izvučete sadržaj, obavezno odlijte ukoliko je ostalo vode u posudi. Održavanje ove vrste sterilizatora je takođe od velike važnosti. U prvim mesecima bebinog života uključivaćete ga dva do tri puta dnevno i iz tog razloga minimum jednom nedeljno čistite ga od nakupljenog kamenca.

Mikrotalasni sterilizatori

I ova vrsta sterilizatora koristi električnu energiju, ali neposredno, jer se zagrevanje  vode u sterilizatoru vrši u mikrotalasnoj. Proces sterilizacije u ovim uređajima ograničen je isključivo mogućnostima mikrotalasne. Dužina trajanja sterilizacije zavisiće isključivo od snage koju mikrotalasna ima. U proseku sterilizacija u ovim uređajima traje od 4 do 6 minuta. Takođe iako sve mikrotalasne imaju manje- više standardne dimenzije veličina samog sterilizatora mora da bude prilagođena samoj unutrašnjosti mikrotalasne. To imajte u vidu kada kupujete ovu vrstu sterilizatora. Za razliku od električnih sterilizatora oni koji su konstruisani za korišćenje u mikrotalasnoj ne treba tako često da se čiste od kamenca jer nema grejača koji je direktno izložen naslagama kamenca. Održavanje ove vrste sterilizatora je jednostavno. samo ga treba oprati kao i svako drugo posluže blagim deterdžentom u intervalu od  nekoliko dana.